KSÜ Logo

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi "İnsan, İnovasyon, Bilim, Fırsat"

KSÜ İİBF Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümünde "Yeşil Bir Dönüşüm: Karbon Ayak İzi" Programı Gerçekleştirildi-27.05.2024

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Ticaret Uygulama ve Araştırma Merkezi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Erma Group, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğrenci Topluluğu ve Kariyer, Girişimcilik ve İnovasyon Öğrenci Topluluğu işbirliği ile 23.05.2024 Tarihinde saat: 20:00’da zoom üzerinden gerçekleştirilen programın moderatörlüğünü ULTİMER Müdürü Doç. Dr. Meltem KILIÇ yaparken, Erma Group Proje Yöneticisi Rabia Çolak  “Yeşil Bir Dönüşüm: Karbon Ayak İzi” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Programa KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Ersin AKINCI ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Ali Haluk PINAR ile birlikte akademisyenler ve öğrenciler de katıldı.


Program çerçevesinde 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve 2050 Karbon Nötr bir kıta olma hedeflerine ulaşılması kapsamında yapılanlar ele alındı. Ayrıca karbon ayak izi, yeşil dönüşüm, yeşil mutabakat, Paris İklim Anlaşması, lojistikte karbon ayak izi ve sürdürülebilirlik başlıkları üzerinde duruldu. Program interaktif bir şekilde gerçekleştirilirken, öğrencilerimiz çok istifade ettiklerini belirterek, oldukça memnun ayrıldılar.

Etkinliğe ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı web sitesinin linki aşağıda paylaşılmıştır.

Bu değerli etkinliği düzenleyen Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü'müzü tebrik eder, başarılar dileriz.

KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı

Detaylı Erişim:

https://utlb.ksu.edu.tr/default.aspx?DId=80209

https://ultimer.ksu.edu.tr/default.aspx?DId=80174
SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı