KSÜ Logo

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi "İnsan, İnovasyon, Bilim, Fırsat"

Fakültemiz Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Arif Selim Eren tarafından "Proje Yazma Kursu" verilmiştir. -15.05.2024

Fakültemiz Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Arif Selim Eren tarafından 13-15 Mayıs 2024 tarihleri arasında Stratejik Kalite Yönetim Eylem Planı kapsamında ücretsiz olarak “Proje Yazma Kursu” düzenlenmiştir.

“Yeni Çalışma Ortakları Arıyoruz” yaklaşımı çerçevesinde verilen kursa üniversitemiz akademik personeli, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz katılım göstermişlerdir. Kursun ilk gününde Avrupa Birliği, TUBİTAK, KOSGEB ve üniversitelerin desteklediği Bilimsel Araştırma Projeleri gibi destek veren kuruluşlara detaylı olarak yer verilmiştir. Hocamız kursun ikinci ve üçüncü gününde projelerin nasıl yazılması, başvurularda doldurulması gereken alanlarda nelere dikkat edilmesi ve içeriğin nasıl oluşturulması gerektiği konularında katılımcılara deneyimlerini aktarmıştır. Aynı şekilde, ikinci günde Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İ. Ersin Akıncı ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ali Haluk Pınar kursa katılım göstermişler ve topluma katkı ile üniversitelerin tanınırlığı noktasında projelerin önemine vurgu yapmışlardır. Ayrıca, hem eğitim-öğretim hem de araştırma-geliştirmede kalitenin önemli olduğu belirtilmiş ve bu kalitenin sağlanmasında projelerin kritik bir rol üstlendiği ifade edilmiştir.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ali Haluk Pınar’ın Doç. Dr. Arif Selim Eren’e teşekkür belgesi takdimi ile kurs tamamlanmıştır. Kapanış konuşmasında projelerin önemine vurgu yapılmış ve hem üniversitemizin hem de fakültemizin gelişiminde projelerin önemli bir yer tutacağı belirtilmiştir.  

KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı


SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı