KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kahramanmaraşlılarla Buluştu-09.05.2019

“İnsan, İnovasyon, Bilim ve Fırsat" sloganıyla eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF), Piazza alışveriş ve Yaşam Merkezinde “Kariyer Günleri” etkinliği gerçekleştirdi.

İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik ile Sağlık Yönetimi bölümleri bulunan İİBF standında lisans ve lisansüstü programlar Kahramanmaraşlılara tanıtıldı.

Mezunları arasında milletvekili, kaymakam, vergi dairesi başkanı, girişimci, Sayıştay denetçisi, özel sektör yöneticileri, mali müşavir,  SGK denetmeni ve üst düzey bankacıların yer aldığı ve geçtiğimiz sene KPSS Türkiye birincisi çıkartan fakülte; bugün mezunlarıyla, Azerbaycan'dan Afrika'ya kadar birçok farklı ülkeden yabancı uyruklu öğrencileriyle ve lisansüstü öğrencileriyle Piazza'da bir buluşma gerçekleştirdi.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, rektör yardımcıları ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan'ın da katıldığı etkinlikte; mezunlar, öğrenciler ve fakülte öğretim üyeleri hem sohbet ettiler, hem eğlendiler.

Etkinliğe katılanlarla birebir sohbetler gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, özellikle üniversite ile Kahramanmaraş arasında gönül birliği kurulmasının oldukça değerli olduğunu ifade ederek, bu tarz faaliyetleri düzenleyerek Kahramanmaraşlılarla buluşmaya devam edeceklerini belirtti.

Güçlü ilişkilerin tesis edilmesini beraberinde getirecek olan bu gönül birliğinin, şehirle üniversite arasındaki stratejik işbirliklerini de şekillendireceğini belirten Rektör Can, hem bu stratejik işbirliklerinde Kahramanmaraş için, hem de ülkemiz için gelecekte önemli roller üstlenecek gençleri Sütçü İmam Üniversitesi ailesine katılmaya davet etti ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini öncü çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Bu doğrultuda İİBF öğretim üyelerinin geçtiğimiz haftalarda da ilimizdeki 30'a yakın liseye ziyaretler gerçekleştirerek lise öğrencileriyle kariyer sohbetleri gerçekleştirdiğini ifade eden Dekan Taşlıyan, şehirle fakülte arasında köprü kurulmasında emeği olan akademik personeline, mezunlarına, idari çalışanlarına ve tüm öğrencilerine teşekkür etti.

Piazza'da 3 gün boyunca süren etkinliklerde; fakülte öğretim üyeleri yaklaşık 50 bini Piazza ziyaretçileri arasında özellikle aile ve gençlerle kariyer sohbetleri gerçekleştirdi.