KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Fakültemizden Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’na Ziyaret-02.04.2019

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan; Prof. Dr. Mustafa Kısakürek, Prof. Dr. İsmail Bakan, Prof. Dr. Yücel Ayrıçay ve dekan yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi A. Melih Eyitmiş ve Dr. Öğr. Üyesi Elif Kocagöz ile birlikte KMTSO Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'na bir ziyaret gerçekleştirdi.

KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun'la görüşen Prof. Taşlıyan ve beraberindeki heyet, iş dünyası ile fakültemiz arasında kalıcı ve çok yönlü işbirlikleri üzerine istişarede bulundu ve fakültemiz öğrencilerinin iş dünyasının içinde olarak mezun olmalarını sağlayacak çeşitli tekliflerini KMTSO Yön. Kur. Başkanı Serdar Zabun'a sundular. Sn. Zabun da, iş dünyası olarak üniversitemiz ve fakültemiz ile kooperasyona önem verdiklerini belirterek yürütülecek çalışmaları yakından takip edeceklerini belirttiler. Toplantının ardından KMTSO Genel Sekreteri Akif Pakdil ile de görüşülerek fikir alışverişinde bulunuldu. İlerleyen dönemlerde fakültemiz öğrencilerinin yararlanabileceği çeşitli programların üzerinde çalışılması hususunda ortak bir görüşe varılan toplantılar oldukça verimli geçti.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Prof. Taşlıyan, İ.İ.B.F. Dekanlığı olarak "İşletme", "İktisat" ve "Uluslararası Ticaret ve Lojistik" bölümlerimizi ilgilendiren programların yanında; kamu kurumlarıyla, yerel yönetimlerle ve çeşitli sağlık kuruluşlarıyla da bu tarz işbirliği görüşmelerinde bulunacaklarını ifade ederek; "Kamu Yönetimi", "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler" "Sosyal Hizmetler" ve "Sağlık Yönetimi" bölümlerimizde okuyan öğrencilerimizin de istifade edebileceği programların hayata geçirilmesi üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtti.