KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Öğretim Üyemiz Dr. Elif Kocagöz Kahramanmaraş İli Akademik Danışmanı Olarak TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda-29.01.2019

21 Ocak 2019 Pazartesi günü Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde; Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin teşrifleriyle TOBB İkiz Kuleler'de düzenlenen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'na katılan ilimiz heyetine, TOBB’un daveti üzerine Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü öğretim elemanlarımızdan Dr. Öğretim Üyesi Elif Kocagöz Kahramanmaraş ili akademik danışmanı olarak eşlik etti.

İş dünyasının sorunlarının ve beklentilerinin konuşulduğu TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’na katılan ilimiz heyetinde Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun ve Genel Sekreter M. Akif Pakdil, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, Meslis Başkanı Mustafa Narlı ve Genel Sekreter Ahmet Balbaba, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, Meclis Başkanı Yüksel Çiçek ve Genel Sekreter Yüksel Gözüdeli ile Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sıtkı Can yer aldı. Şurada, Kahramanmaraş iş dünyası adına söz alan Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı sn. Ahmet Duran Balsuyu ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı sn. Serdar Zabun ilimizde çözüm bekleyen meseleleri bizzat sn. Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza ileterek, işsizliğin düşürülmesi amacıyla 2019 yılı istihdam seferberliğine desteklerini de açıkladılar.

Dr. Öğretim Üyesi Elif Kocagöz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından hayata geçirilen “81 İl 81 Akademik Danışman” programı çerçevesinde Kahramanmaraş il ve ilçe ticaret ve sanayi odalarının ve borsanın mutabakatıyla seçilerek TOBB’a önerilmiş; 22-23 Aralık 2018’de Ankara’da TOBB binasında gerçekleştirilen akademik danışmanlar toplantısında TOBB başkanı sn. Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından kabul edilmişti. Ocak ayından itibaren, 2019 yılı için, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Kahramanmaraş Ticaret Borsası ile Afşin ve Elbistan Ticaret ve Sanayi Odalarının akademik danışmanlığına başlayan öğretim üyemiz Dr. Elif Kocagöz’e ve il ve ilçe odalarımıza ve borsamıza birlikte başarılı bir çalışma dönemi diliyoruz.