Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

 https://ogr.ksu.edu.tr

Kullanıcı adı: öğrencino@ogr.ksu.edu.tr

Şifre: TC Kimlik numarasının ilk altı hanesi

 


Şifresini unutan yada giremeyen öğrencilerimiz şifremi unuttum kısmından şifresini sıfırlayabilirler.

Örnek:

İrtibat numaraları:

Said TAT : 0344 280 11 14

Yusuf ÖZTUNÇ : 0344 280 11 08

Ümit YETİŞ: 0344 280 11 09


http://iibf.ksu.edu.tr/Default.aspx?SId=16538 adresinden forma ulaşılabilir)

2. Makaleye ait iki adet çıktı (üzerinde yazar adı ve adresi bulunmamalıdır)

3. Makaleye ait İntihal Raporu

4. Makaleye ait Telif Hakları Devir Formu (http://iibf.ksu.edu.tr/Default.aspx?SId=16538 adresinden forma ulaşılabilir)

5. Makaleye ait banka dekontu (posta ve basım giderleri için eser başına KSÜ personeli için 15 TL ve üniversite dışı için 30 TL’nin; KSÜ Vakfı’nın, Garanti Bankası-118 6299841 numaralı hesabına “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi” açıklamasıyla yatırdıklarını gösterir)

 


1-YAZ OKULU ÜCRETLERİ VAKIFLAR BANKASI ATM LERİNDEN YATIRILACAKTIR. ANCAK BANKANIN SİSTEMİ 26.06.2015 CUMA GÜNÜ AÇILACAKTIR.  BU NEDENLE 3 TEMMUZ 2015 TARİHİNE KADAR DERS KAYDI VE ÜCRET YATIRMA DEVAM EDECEKTİR.

2-MEZUNİYET SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZ YAZ OKULUNDAN DERS SEÇEBİLECEKLERDİR. MEZUNİYET SINAVINDAN BAŞARILI OLMALARI DURUMUNDA YAZ OKULUNDAN KAYITLARI SİLİNEBİLECEKTİR.

3-DERS ÜCRETİNİ YATIRAN ÖĞRENCİLERİMİZ MUTLAKA SİSTEM ÜZERİNDEN DERS KAYDINI KESİNLEŞTİRMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ HALDE DERS KAYDI TAMAMLANMIŞ OLMAYACAKTIR.

4-ÜNİVERSİTEMİZ DIŞINDAKİ DİĞER ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN BAŞVURULARI KABUL EDİLDİKTEN SONRA KSÜ ÖĞRENCİ OTOMASYONU ÜZERİNDEN DERS SEÇİMİ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.


KSÜ YAZ ÖĞRETİMİNDE YAPILACAK İŞLEMLER İLE İLGİLİ DUYURU

KSÜ ÖĞRENCİLERİ:

 

1-         Yaz öğretimi ders seçimleri 23-26 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. 

2-         Sistem üzerinden ders seçildikten sonra bankaya para yatırılması gerekmektedir. (Vakıflar Bankası ATM'lerinden)

3-        Vakıflar Bankası ATM'lerinden para yatırıldıktan sonra tekrar otomasyon üzerinden ders kaydının kesinleştirilmesi gerekmektedir. 

 

KSÜ DIŞINDAN GELECEK ÖĞRENCİLER:

 

1-         Yaz öğretiminde ders almadan önce başvuru linkinden (http://obs.ksu.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx) öğrencilik başvurusu yapılacaktır.  Öğrencilik başvurusu otomasyona aktırıldıktan sonra bu öğrenciler otomasyon üzerinden ders seçimi yapabileceklerdir.

2-         Sistem üzerinden ders seçildikten sonra bankaya para yatırılması gerekmektedir. (Vakıflar Bankası ATM'lerinden ) 

3-         Vakıflar Bankası ATM'lerinden para yatırıldıktan sonra tekrar otomasyon üzerinden ders kaydının kesinleştirilmesi gerekmektedir.

  

NOT:

Derslerin açılması müracaat eden öğrenci sayılarına bağlı olduğundan, müracaat   edilen her ders açılacak anlamında değildir.

Açılmayan derslere yatırılan ücret daha sonra iade edilecektir.


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı